Чи можна мамі вживати йогурт при ГВ (грудному вигодовуванні)?

Можна і навіть необхідно — так ви збагатите своє молоко і забезпечите організм малюка корисними бактеріями, які допоможуть йому вирости здоровим і активним.

Як якість грудного молока впливає на немовля

Поява дитини — зворушливий і хвилюючий момент у житті мами. Минуло 9 місяців – і ось на ваших руках маленька людина, якій зараз дуже потрібен ваш захист і турбота. Щоб їх забезпечити, спершу, подбайте про своє здоров’я, адже годування груддю — один з найсильніших стресів для жіночого організму, оскільки:

  • змінюється метаболізм
  • послаблюється імунітет
  • може не вистачати важливих поживних речовин
  • відчувається постійна втома

Гінекологи-акушери рекомендують після пологів приймати пробіотики: вони допомагають організму матері запобігти розвитку захворювань, підживити нерви і нормалізувати обмін речовин.

Все це важливо, щоб покращилася лактація і дитина отримувала корисне молоко, а не переймала від мами стрес і шкідливі бактерії.

Ще одна корисна властивість пробіотиків – через материнські клітини імунної системи вони надходять в грудне молоко, і таким чином потрапляють в організм малюка, щоб формувати мікрофлору шлунково-кишкового тракту, яка з перших днів життя буде захищати його від вірусів.

Де взяти пробіотики?

Можна пошукати в аптеці, але у таких препаратів є 2 суттєвих недоліка: часто висока ціна і бактерії знаходяться в анабіозі – вони буквально «сплять» і не факт, що прокинуться, коли потраплять в організм

Щоб не підсаджуватися на таблетки, краще взяти пробіотики з натуральних продуктів:

  • кефір з козячого та коров’ячого молока під час годування груддю стане хорошим джерелом корисних бактерій
    квашена капуста домашнього приготування – в магазинній занадто багато оцту, солі і спецій, тому вона не
  • підходить для мами, яка годує груддю
  • домашній йогурт при ГВ – відмінний варіант для тих, хто піклується про здоров’я малюка
  • квашені та мариновані овочі домашнього приготування
  • боби (горох, нут, квасоля та інші)
  • місо-суп

Як бачите, кефір і йогурт можуть бути присутніми в раціоні мами на грудному вигодовуванні. Ці 2 продукти містять потрібні біфідо- і лактобактерії, які надзвичайно важливі для повноцінного розвитку малюка. Про це поговоримо далі.

Чи можна пробіотики при ГВ? 6 причин, їсти домашній йогурт і кефір

  1. Зміцнюють імунітет малюка — через молоко передаються корисні бактерії в мікрофлору кишківника, яка захищає дитину від вірусів, шкідливих бактерій та інфекцій.
  2. Запобігають появі попрілостей та інфекцій, які викликаються носінням підгузків. Пробіотики не лікують в такому випадку, але Lactobacillus acidophilus і Bifidobacterium пригнічують зростання дріжджових мікроорганізмів. Йогурт при годуванні груддю допоможе швидше впоратися із проблемою прілості.
  3. Знижують симптоми печії, також відомої як рефлюкс. У 2011 році «Європейський журнал клінічних досліджень» опублікував такі дані: мами на грудному вигодовуванні, які додали в раціон продукти з пробіотиком Lactobacillus reuteri, помітили зменшення симптомів рефлюксу у своїх малюків.
  4. Допомагають боротися з коліками у немовлят. ВВС озвучили дані одного дослідження: кожна п’ята дитина страждає від колік. Доктор Валері Сеном з Мельбурна зі своєю командою довів: пробіотики ефективні в боротьбі із запаленнями кишківника, що викликані коліками.
  5. Вирішують проблему хронічних закрепів у дітей до 1 року. Це підтвердили італійські вчені. Наші партнери також підтверджують ефективність пробіотиків, тому допомогли нам створити закваску «Біфідокомплекс».
  6. Пробіотичні продукти являються відмінними засобами профілактики алергії у новонароджених. Фахівці стверджують: коли мама додає в свій раціон пробіотики, такі як йогурт і кефір, то це знижує ризик появи екземи у малюка протягом перших двох років його життя.

Погодьтеся, ефективність пробіотиків вражає, тому перейдемо до наступного важливого питання.

Які йогурти і кефір можна мамі, що годує груддю?

Головний критерій – максимальна натуральність, свіжість і відсутність штучних інгрідієнтів. Тому у пригоді стануть домашні йогурти на заквасках Good Food:

  • Їх можна приготувати на будь-якому молоці: на соєвому, класичному 2,5% або знежиреному.
  • Готові йогурти можна доповнити ягодами, фруктами, горішками і медом. Це буде смачно і корисно, як повноцінний десерт.
  • У таких йогуртах містяться корисні бактерії, важливі для організму мами і для мікрофлори малюка.

Йогурти при ГВ: вибирайте свою закваску

На думку експертів найбільш корисними йогуртами при ГВ є такі:

№1 Симбіотик — допомагає зміцнити і відновити баланс мікрофлори у мами і малюка. У складі закваски 10 видів корисних бактерій, тому такий домашній йогурт допоможе позбутися від неприємних наслідків дисбактеріозу, печії, закрепу.

№2. Іммуналіс — відновлює захисні властивості організму, щоб ефективно боротися з вірусами та інфекціями. У складі є пропіоновокислі бактерії – вони сприяють виробленню власного інтерферону. Тому коли мама при ГВ їсть такий домашній йогурт, вона зміцнює свій природний захист, допомагає імунітету малюка бути міцним і захищати його здоров’я.

№3. Біфідокомплекс — спеціально створений для першого прикорму немовлят. У нього приємний некислий смак, тому малюки люблять домашні йогурти на цій заквасці. У заквасці «Біфідокомплекс» унікальний склад, який допомагає малюку протистояти шкідливим мікроорганізмам і бактеріям.

№4. Кефір — це той самий корисний пробіотик, який слід вживати під час годування груддю. У напої містяться амінокислоти, вітаміни групи В, С, Е, Р. Домашній кефір на заквасці Good Food сприяє засвоєнню кальцію, заліза та інших важливих мікроелементів.

№5. Сирок — ніжний та легкий перекус, в якому багато кальцію, магнію і фосфору, які так потрібні мамі що годує, для збереження здорової шкіри, волосся і нігтів.

Всі ці та інші закваски можна купити в найближчій аптеці або замовити на сайті з доставкою в відділення Нової пошти або Укрпошти.

Бажаємо здоров’я вам і вашому малюкові!

Чи можна мамі вживати йогурт при ГВ (грудному вигодовуванні)?

Good Food 27.07.2020

    Залишити коментар

Читайте також

Коли можна вводити сир в прикорм дитині

Ідеальний варіант — вводити сир в прикорм після 9 місяців.

Як закваски для дітей до року допоможуть уникнути дисбактеріозу і ослабленого імунітету

Допоможіть мікрофлорі свого малюка - додайте в раціон домашній йогурт

Клінічне дослідження підтвердили ефективність закваски “Біфідокомплекс” ТМ GOOD FOOD для нормального розвитку дитини

Дослідження проводилося на базі Київської міської дитячої клінічної лікарні №1

0
0
Ваш кошик порожній