Кисломолочне дитинство

Найкорисніші продукти потрібні не тільки немовлятам, але й старшим діткам. Особливо перші 13 років їх життя. Адже саме в цей період у людини формується імунітет і мікрофлора організму, закладається скелет і продовжують розвиватися ключові органи. Дітям в цьому віці потрібен максимум корисних мікроелементів, які входять до складу домашніх кисломолочних продуктів.

Подивимося правді в очі, за зовсім маленькими дітками ми доглядаємо уважніше, ніж за дітьми, які, наприклад, вже пішли у школу. Це стосується, в тому числі, і харчування. Купуючи продукти в супермаркеті, ми прискіпливо ставимося до продуктів для малюків і поблажливо у виборі їжі для дітей старшого віку. А ось і даремно!

З самого народження і до підліткового періоду мамам і татам потрібно бути особливо уважними у підборі харчування для своїх дітей. Адже дуже важливо закласти міцний фундамент для функціонування організму дитини і підготувати його до непростого підліткового перехідного віку (12-13 років).

Підкреслимо — пильність у виборі харчування дітей не можна втрачати з самого народження і мінімум до їх 12-13 років. Перші чотири-п’ять років будуть особливо складними. Але процес можна спростити, важливо вибрати правильний підхід.

Давайте знову зізнаємося де в чому — діти хворіють. Не важливо, скільки разів ви мили їм руки, дезінфікували їх кімнату, рано чи пізно малюк підчепить якусь інфекцію, яка проявиться або температурою з болем в горлі, або дисбактеріозом на кілька днів. І тут на допомогу прийдуть антибіотики — нині багато лікарів люблять їх виписувати. Разом з антибіотиками хороший лікар випише пробіотики. Дуже хороший лікар розповість, як зміцнити імунітет дитини за допомогою тих же пробіотиків, а ще краще — мультипробіотиків, щоб в майбутньому організм дитини був захищений від зарази армією корисних бактерій. Ці бактерії стануть основою мікрофлори кишківника і імунітету дитини.

Дитячий лікар Катерина Василенко наголошує: «Формування мікрофлори з самого дитинства – дуже важливий процес. 80% імунітету людини знаходиться в кишківнику. Так що рівень захисту від різних вірусів та інфекцій надзвичайно залежить від стану шлунково-кишкового тракту. Лімфоцити, які знаходяться у слизовій кишеківника, працюють в режимі швидкої допомоги — виробляють імуноглобулін, який допомагаєть дитячому організму впоратися зі шкідниками. Щоб організм малюка активно протистояв інфекціям, йому необхідна допомога і підтримка у вигляді корисних лакто- і біфідобактерій, які живуть в кисломолочних продуктах».

Якісні кисломолочні продукти, по суті, є мультипробіотиками, які батьки можуть ввести в щоденний раціон своїх дітей і таким чином максимально захистити організм малюків від небажаних вірусів та інфекцій.

Користь кисломолочних продуктів

  • Правильна робота кишківника – основа здорового імунітету дитини. Правильній роботі кишківника допомагають бактерії, які містяться в кисломолочних продуктах. Вони пригнічують шкідливу мікрофлору і не дозволяють інфекціям і вірусам розмножуватися в організмі малюка.
  • Кисломолочні бактерії допомагають організму дитини засвоювати важкий молочний білок. Ферменти, а також амінокислоти, які містяться в кисломолочної продукції, стимулюють роботу серцево-судинної системи, регулюють рівень холестерину, допомагають засвоїти калій, кальцій, вітаміни D і B. Калій і кальцій вкрай важливі в період розвитку дитини, адже вони є основою кісткової і м’язової тканини організму.
  • Олег Шадрін, головний позаштатний дитячий гастроентеролог Міністерства охорони здоров’я України: «Молоко і кисломолочні продукти є тими продуктами, від яких в значній мірі залежить здоров’я дитини. У перші роки життя це головна їжа людини, яка повністю засвоюється організмом, забезпечує потребу в білках, кальції, вітамінах і захищає від різних хвороб».

Важливо, щоб кисломолочна продукція дійсно була корисна для дітей. До її складу насправді повинні входити лакто- і біфідобактерії, а також інші мікроорганізми, які сприяють природному і правильному розвитку малюків.

Рекомендації до харчування

Коли, які саме і скільки кисломолочних продуктів необхідно давати дітям? — питання, яке турбує багатьох батьків.

Відомий дитячий лікар Євген Комаровський рекомендує кефір і сир в якості першого кисломолочного прикорму — діткам від 6-ти місяців. У той же час, в своїй передачі «Школа Доктора Комаровського» він попереджає – навіть якщо дітям подобається кефір і сир, не варто занадто багато давати його дітям. Порада педіатра — 150 грам кефіру і 50 грам сирка в день для маленьких діток. До 3-х років, підкреслює Комаровський, не слід перевантажувати нирки дітей надмірною кількістю білка.

МОЗ України рекомендує йогурти з домашніх заквасок Good Food (ГУД ФУД) для дітей від півроку.

Зокрема, мова йде про «Біфідокомплекс» і «Симбіотик» — з шести місяців, а також про «Йогурт», «Імуналіс», «Сир», «Кефір» — з 8-ми місяців від народження. Рекомендована кількість для діток до 3-х років — 200 грам домашньої кисломолочної продукції в день.

Провідні американські дієтологи радять: дітям у віці від 9 років і старше споживати 3 порції молока, сиру і йогурту в день. А діткам від 4-х до 8-ми років — 2-2,5 порції кісломолочних продуктів і молока в день.

Чому педіатри часто рекомендують давати молодшому поколінню домашню кисломолочну продукцію? Справа в тому, що так батьки можуть бути впевнені в тому, що саме міститься в йогурті чи іншому кисломолочний продукті. Закваски Good Food містять лише корисні бактерії першого покоління, що складаються з 3-11 видів найбільш корисних і потрібних організму бактерій.

До 3-х років організм дітей зростає і розвивається найбільш інтенсивно, тому йому потрібна максимальна кількість поживних речовин, вітамінів і мікроелементів. Домашні йогурти задовільнять, такі потреби дитячого організму:

  • половину денної потреби дітей у вітаміні А, Е, D, PP, C;
  • половину денної потреби заліза і цинку;
  • чверть добової потреби вітамінів групи B (B1, B2, B5, B6, B12, фолієва кислота);
  • чверть добової потреби кальцію і йоду.

Домашні кисломолочні продукти — це основа правильного і здорового харчування дітей. У них немає ані консервантів, ані ароматизаторів, ні інших «Е», які іноді містяться в магазинній кисломолочної продукції.

Навіть тоді, коли компанія каже, що використовує живі бактерії для виробництва йогуртів, їй можна вірити не до кінця. Дамо роз’яснення — для виробництва промислових йогуртів (не домашніх), компанії дійсно використовують живі бактерії. Але споживач в результаті отримує йогурт без них або із їх невеликою кількістю. Якщо в готовому йогурті бактерії залишаться живими, то вони щодня будуть міняти смак йогурту — робити його кисліше. Виробники не може допустити «нерівності» смаку своєї продукції, оскільки їх споживач звик до певного єдиного постійного смаку. Щоб забезпечити незмінність смаку, виробники вбивають в ньому живі бактерії.

Тому, якщо дійсно хочеться наситити організм дитини корисними мікроелементами і привчити дитину до здорового способу життя, слід робити вибір на користь домашніх кисломолочних продуктів.

Кисломолочне дитинство

Good Food — здоров’Я тут!

Good Food 6.09.2018

    Залишити коментар

Читайте також

Як закваски для дітей до року допоможуть уникнути дисбактеріозу і ослабленого імунітету

Допоможіть мікрофлорі свого малюка - додайте в раціон домашній йогурт

Коли можна вводити сир в прикорм дитині

Ідеальний варіант — вводити сир в прикорм після 9 місяців.

Чи можна мамі вживати йогурт при ГВ (грудному вигодовуванні)?

Можна і навіть потрібно — так ви збагатите своє молоко і забезпечите організм малюка корисними бактеріями

0
0
Ваш кошик порожній