Користь і шкода йогурту

Йогурт – це кисломолочний продукт, що користується величезною популярністю в усьому світі. Перше місце за кількістю виробленого та спожитого йогурту займає Фінляндія: щороку тут кожен житель з'їдає понад 30 літрів. Не менший цей показник у країнах Прибалтики, Німеччини та Білорусі. Українці теж дуже люблять йогурт, переважно тому, що він смачний і вважається корисним. Протягом десятиліть реклама наполегливо переконує нас у тому, що йогурт вирішить всі наші проблеми, але чи так це?

Щоб зрозуміти принесе продукт користь чи шкоду, важливо розібратися в тому, як він діє на наш організм. Які особливості власного організму, важливо враховувати, вибираючи для себе той чи інший вид йогурту.

Польза йогурта: 7 причин есть его каждый день

Перше, що важливо зрозуміти: корисний йогурт – це свіжезаквашений йогурт.

Чому? Річ у тім, що позитивний вплив наш організм здійснюють біфідо- та лактобактерії, що містяться в цьому продукті. Ці мікроорганізми дуже примхливі і під час термічної обробки гинуть. Крім того, вони живуть не більше ніж тиждень (при зберіганні у холодильнику). Тобто, в йогурті з терміном придатності більше 14 днів їх вже немає.

Також у свіжому йогурті міститься велика кількість кальцію, калію, фосфору, рибофлавіну, йоду, цинку, вітамінів групи В, вітамін D3 та інших мікроелементів, необхідних для здоров'я людини. А корисні бактерії допоможуть кращому засвоєнню вітамінів з йогурта і інших продуктів харчування.

Користь домашнього йогурту доведена численними дослідженнями, що проводять вчені всього світу. Що вдалося з'ясувати лікарям і дієтологам?

  • Йогурт зміцнює опорно-руховий апарат (кістки, суглоби) і запобігає розвитку остеопорозу завдяки високому вмісту кальцію.
  • Сприяє зміцненню нервової системи, підвищує настрій і знижує ризик появи депресії завдяки високій концентрації магнію, фосфору, заліза, вітаміну В5, кальцію.
  • Живі бактеріальні культури (пробіотики) покращують мікрофлору кишківника, що у свою чергу дозволяє зміцнити імунітет і забезпечити гарне самопочуття.
  • Йогурт стимулює травлення, допомагає поліпшити стан при таких захворюваннях, як хронічне нетравлення шлунка, діарея, запор, непереносимість лактози тощо. Корисні бактерії також допомагають запобігти розвитку виразки.
  • Допомагає знизити вагу і попередити ожиріння. Амінокислоти та корисні бактерії, які він містить, прискорюють розщеплення жирових клітин. Вчені Університету Теннессі визначили, що люди, які включили у свою дієту йогурт, скинули жиру на 81% більше, ніж ті, хто цього не зробив.

Під час 3-річних досліджень вчені Шанхайського університету довели, що регулярне вживання йогурту більш ніж на третину знижує ризик ожиріння. Того самого висновку дійшли дієтологи Гарвардського Коледжу громадського здоров'я та Американського Інституту Медицини.

  • Йогурт дозволяє очистити організм від канцерогенів, надлишку солі, шкідливого холестерину.
  • Йогурт є джерелом вітаміну В12. Люди отримують цей вітамін з курки і риби, але, наприклад, вегетаріанцям потрібне інше джерело. З цим завданням повністю впорається йогурт. У 200 гр міститься 60% добової норми В12 для дорослої людини.

Вчені університету ІТМО в Санкт-Петербурзі в ході вивчення впливу йогуртів з пробіотиками на організм людини встановили, що регулярне вживання цього продукту збільшує у кишківнику концентрацію біфідобактерій, які допомагають боротися із запальними процесами, гормональними і серцево-судинними захворюваннями. За результатами було встановлено, що в середньому частка корисних бактерій піднялася за місяць в 1,5 раза (https://news.itmo.ru/ru/news/8352/).

Як натуральний йогурт впливає на дорослих і дітей, чоловіків і жінок?

Користь йогурту для чоловіків

У чоловіків  є свої причини включити натуральний йогурт в свій раціон:

  • Представникам сильної статі натуральний йогурт допоможе швидко набрати м’язову масу, бо в його складі міститься протеїн. Це особливо цінують спортсмени.
  • Натуральний йогурт сприяє поліпшенню кровотоку та роботи головного мозку.
  • Цей продукт сприяє профілактиці захворювань сечостатевої системи. 
  • Регулярне споживання йогурту допомагає нормалізувати гормональний фон.

Користь йогурту для жінок

На жіночий організм йогурт також має позитивний вплив.

  • Допомагає регулювати тиск. Дані, що підтверджують це, були оприлюднені у доповіді вчених навесні 2016 року на науковій конференції у Феніксі. Згідно із дослідженням, у жінок, які щодня вживали порцію йогурту, ризик гіпертонії знизився на 20%.
  • Допомагає виносити здорову сильну дитину. Американський вчений доктор Д. Кларк провів дослідження, яке доводить, що вживання йогурту під час вагітності виключає можливість розвитку патології низької ваги немовлят при народженні. Крім того, йогурт є відмінним джерелом кальцію, необхідного і майбутній мамі, і малюкові.
  • Допомагає в лікуванні вагінального кандидозу чи молочниці. Доведено, що регулярне вживання натурального йогурту зменшує кількість бактерій, які призводять до розвитку молочниці.
  • Покращує стан волосся, нігтів, знижує сальність шкіри. З цією метою жінки не тільки їдять йогурт, але і роблять з нього маски для обличчя та волосся.

Користь йогурту для дітей

Для своїх дітей тільки найкраще. У кожної мами виникає безліч запитань: “чи варто годувати малюка йогуртом?”, “з якого віку можна починати давати йогурт?”, “який йогурт буде корисним для дитини?” та ін.

Педіатри рекомендують вводити йогурт в прикорм з 8 – 12 місяців, але для малюка важливо обирати тільки натуральний продукт, найкращий варіант – приготувати його вдома із закваски для дитячого йогурту.

Завдяки високій концентрації корисних бактерій і мікроелементів, йогурт сприяє:

  • Нормалізації системи травлення дитини.
  • Гармонійному росту.
  • Підвищенню концентрації, уваги, інтелектуальному розвитку.
  • Зміцненню імунної системи.

Користь йогурту для літніх людей

У кожній віковій категорії є свої типові проблеми і захворювання, пов'язані з природними біологічними процесами. Які проблеми допоможе врегулювати йогурт для літніх людей?

  • Запобігає запорам, стабілізуючи роботу кишечника.
  • Є джерелом кальцію і вітаміну D, що необхідні для зміцнення кісткової системи і суглобів.
  • Підтримує роботу імунної системи, адже 80% імунітету знаходиться у кишечнику.
  • Уповільнює процеси старіння.
  • Дозволяє ефективно виводити шкідливий холестерин, а отже запобігти розвитку захворювання на варикоз.

В який час доби краще їсти йогурт?

Чи корисний йогурт на ніч? Або краще їсти його натще? Залежно від мети, порція і час вживання йогурту будуть відрізнятися.

Чому корисно їсти йогурт вранці натще?

  • це чудовий спосіб скинути зайву вагу;
  • він запустить в організмі процеси травлення.

Але, щоб йогурт приніс максимальну користь, дієтологи рекомендують їсти його на сніданок, в цьому випадку він допоможе краще засвоїтись їжі, яка буде спожита протягом дня.

Чому корисно їсти йогурт на ніч?

  • людина почуватиметься ситою, при цьому не буде відчуття тяжкості в шлунку.
  • цей продукт заспокоює нервову систему і сприяє міцному здоровому сну. Найбільш корисно споживати йогурт на ніч людям, які страждають від гастриту або виразки. 

Також йогурт буде відмінним варіантом для перекусу протягом усього дня.

Шкода від йогурту: міф чи реальність?

Якщо натуральний йогурт корисний, то чому зустрічаються розмови про те, що магазинна продукція не тільки часто не несе користі, а й може серйозно нашкодити?

Вся справа в складі. Якщо натуральний йогурт – це молоко, сквашене живими бактеріями, то продукція з магазину містить смакові добавки, цукор, консерванти та стабілізатори.

Подбайте про своє здоров'я і довголіття, приготуйте смачний пробіотичний йогурт вдома. А тим більше, що зробити це дуже просто – спеціальні закваски можна купити в аптеці або в інтернеті.

Користь і шкода йогурту

GOOD FOOD – здоровое питание начинается тут!

1.12.2021

    Залишити коментар

Читайте також

Як зробити йогурт вдома

Як зробити йогурт вдома Зміст Відео-рецепт. Приготування йогурту в кастрюлі. Покроковий рецепт «Як приготувати йогурт без йогуртниці». Приготування йогурту в…

Як вибрати молоко для йогурту

Все що потрібно знати при виборі молока для йогурту

Корисні бактерії в йогурті

Бактерії в йогурті - це корисно і дуже смачно :)

0
0
Ваш кошик порожній