Як зробити йогурт вдома
Як зробити йогурт вдома Зміст Відео-рецепт. Приготування йогурту в кастрюлі. Покроковий рецепт «Як приготувати йогурт без йогуртниці». Приготування йогурту в…
Діалог молодої бездітної жінки із матір’ю первістка, зазвичай, розпочинається зі слів першої. І, частіше за все, це не зовсім ті слова, які хочеться чути мамі новонародженого від близької подруги чи екс-колеги. Приміром, нам, молодим мамам, хочеться почути: як ти взагалі, хоч трохи спиш, може, потрібна якась допомога, як пройшла вагітність чи як минули пологи або ж як це бути матір’ю. Натомість ми чуємо: «Ой, як швидко ти повернулася у форму, скільки ж ти набрала під час вагітності» або ж «Ну нічого, схуднеш, зате тепер у тебе дитина є»🙂.
Вагітність = + ВАГА
А скільки нарікань чути від молодих дівчат, які вагітність та народження дитини сприймають через призму збільшення ваги. Щось на кшталт, я схильна до повноти, аж страшно подумати якою я буду після народження дитини, і чи вдасться мені взагалі схуднути до свого передвагітного розміру.
Все-таки для більшості жінок тема вагітності напряму пов’язана із їхньою вагою. Вона як адамове яблуко, на вигляд таке смачне і соковите, але за його шматок доведеться заплатити десятку, а то й дві зайвих кілограмів.
Насправді ж тема зайвої ваги як і правил харчування під час вагітності та годування дитини оповита низкою міфів від наших мам та бабусь. «Доню, треба їсти за двох, вас же тепер двоє», «Треба їсти частіше», «Їж більше», «Їж усе, що тобі хочеться, хоч вночі, не можна собі ні в чому відмовляти».
Мені пощастило, що свій раціон я будувала сама без сторонньої допомоги. Ніхто не намагався впхати в мене більше, а ніж треба було, як під час вагітності так і після. Звичайно, у перший місяць вагітності в організмі жінки з’являється багато гормональних змін: когось нудить, хтось постійно спить, а в когось звірячий апетит. Це вже як кому «пощастить». Але те, що їсти за двох аж ніяк не потрібно, враховуючи, що дитина на той час з розміром у квасолину, це загальновідомий факт. Про якийсь чомусь наші мами не чули або навідріз відмовляються чути.
Колись моя знайома розповідала про перекуси її вагітної подруги: це літрова баночка домашнього молока і деко шарлотки. Мене ця історія тоді настільки вразила, що я її до сьогодні пам’ятаю 😯. Мені здавалося, що це просто фізично неможливо так харчуватися. Виявляється, все-таки можливо. Їжа – це також залежність. Та й вислів: «Чим більше їж, тим більше хочеться», очевидно, не на голодний шлунок з’явився.
Переважно вагітні набирають найбільшу кількість ваги на останніх місяцях. Звичайно це пов’язано із активним ростом дитини, але також і з тим, що жінка зазвичай в цей період офіційно виходить в декрет і більше сидить вдома. А вдома шлях до холодильника ох, як скорочується. Та й взагалі довго сидіти вдома без діла нудно, а що можна робити, коли нудно? Так, піти поїсти 😋.
Харчування має бути нормальним та збалансованим. Таким принципом керувалася я. Єдине чого я собі не дозволяла це пропускати будь-який прийом їжі, забувати про сніданок чи обід, а також не пхати в себе «сміттєву їжу». Тут здоровий глузд перемагав над інстинктами та апетитом. Для мене ця боротьба була легкою. Намагалася підходити до харчування зі свідомістю дорослої людини, так сказати, із повною відповідальністю.
Тому моїх 12 додаткових кг перед самими пологами мене не лякали і не вганяли в депресію. Хоча я не обмежувала в їжі, просто намагалася бути ЗОЖницею настільки мені це вдавалося. Приміром, овочі та фрукти купувала у людей на базарі, молочні продукти робила сама: йогурти, сир, кефір. Запевняю, що кожен лікар серед топ-5 продуктів для вагітної обов’язково назве молочку. Що ж, у цьому мені допомагали закваски Good Food, бо з них виходили неймовірно смачні йогурти, ряжанка та домашній сир. Мій раціон був дуже простим: риба, овочі, фрукти, цільнозернові крупи, знову ж таки молочні продукти, по мінімуму солодкого.
До речі, за статистикою жінки під час вагітності у середньому набирають якраз до 12 кг зайвої ваги. І якщо дитина важить 3-4 кг, то за рахунок чого набираються решта кг. А це:
Тому вже після пологів від вас автоматично відмінусовується вага дитини, плаценти, амніотичної рідини і частини крові.
І тут теж існує чимало міфів і я щиро співчуваю всім жінкам, які попалися на міфічну вудочку після пологового харчування. Таких історій я чула безліч ще будучи бездітною: «Треба їсти жирну їжу, сметанки побільше домашньої, пити чай з молоком». Для мене досі залишається загадкою, як коров’яче молоко може продукувати людське. Ну, серйозно 😜.
Спеціалісти із ГВ радять не зациклюватися на темі ваги у перші місяці після пологів, а сконцентруватися на своєму режимі та режимі дитини. Нестабільний сон, та як наслідок, роздратування, невдоволення власним тілом, обмеження в їжі і бажання негайно схуднути після пологів – не принесуть вам ані хорошого настрою, ані результату. Тут уже «привіт» післяродова депресія.
Пам’ятаю, як мені спеціалістка із ГВ сказала: «Схуднути ти завжди встигнеш, а от насолодитися новонародженою дитиною – на це так мало часу, повір, діти так швидко ростуть». Відверто, мене тоді її слова так собі переконали. Це вже зараз, кілька років по тому, я розумію, що це істинні слова. Та, на жаль, більшість молодих мам усвідомлюють цінність цих слів так як і я вже набагато пізніше.
Бажання виглядати добре на тлі низки змін, які відбувається у нашому житті після пологів, дуже сильне. Відсутність свободи, нормальної людської комунікації, роботи та самореалізації, недосип – це як величезне цунамі, що збиває з ніг звичність нашого дородового існування. І ще тут хтось намагається розповісти про якусь насолоду. Звичайно, що на цьому фоні схуднути після пологів, це чи не єдиний спосіб повернути собі хоч щось із минулого життя. Це як своєрідний рятівний жилет, який зможе тримати тебе на плаву твоєї нової реальності.
Тому, теми: «Як похудать після родів; як швидко схуднути після родів;
як схуднути після пологів, якщо годуєш грудьми; дієта після пологів» є топовими у пошуковій системі Google.
Отож, як схуднути без стресу після пологів. Розберемося в рекомендаціях, які безпосередньо радять спеціалісти з ГВ та дієтологи:
Не годувати себе міфічними розповідями: треба їсти жирне і пити багато молока, щоб у самої було молоко для годування. Не знаю як молоко, а додаткове коло на талії у вас точно з’явиться. Адекватні спеціалісти із грудного вигодовування вже давно відкрили «таємничий секрет», як налагодити лактацію: просто пити теплу рідину, хоч кип’яток. Тобто абсолютно немає значення що. Звичайний чай чи окріп без коров’ячого молока або жирної сметанки допоможе зрушити якір вашої ваги.
Їсти ті продукти, які не нашкодять дитині, не спровокують коліків, не викличуть алергію, а будуть корисними і збагаченими необхідними вітамінами та мікроелементами. Ми знаємо, що домашній сир, інша кисломолочка для мами і дитини – це джерело кальцію та низки мікроелементів. Але не кожна мама має у доступності якісну кисломолочну продукцію, тому найкращий варіант зробити сир, кефір, йогурт вдома, самостійно. Для молодої мами це дуже зручно, адже нікуди не потрібно йти, а в холодильнику завжди є свіжий йогурт чи сир. До того ж це не забирає багато часу. Потрібні тільки закваска і молоко. Моїм рятівником cмаку і корисності є все ті ж закваски Good Food. Про користь йогуртів під час грудного вигодовування читайте у статті “Чи можна мамі вживати йогурт при ГВ“.
Компания Good Food уже более 10 лет производит качественные закваски. Это очень богатая линейка кисломолочных продуктов, которые содержат необходимые для мамы и ребенка кальций, фосфор, витамины группы В, йод, медь и ряд других витаминов и аминокислот. К тому же они НЕ имеют красителей, консервантов и самое главное сахара, которого так много в магазинной продукции и который отнюдь не способствует похудению. Если от магазинного йогурта можно набрать вес, то йогурт Good Food поможет избавиться от него. Ведь он обеспечивает долговременное ощущение сытости, уменьшает аппетит и снижает тягу к вредным перекусам. А самое главное, что большинство продукции Good Food, такой как йогурт Бифидокомплекс, Наринэ будут полезны и для мамы, и для ребенка в первый год его жизни. То есть, то что едите вы, ест ваш малыш 🙂.
Приємний бонус
Низка досліджень довели, що споживання кисломолочної продукції це не тільки смачно і корисно, а й сприяє зниженню ваги, і більшому окисленню власних жирів.
Після народження дитини їсти за двох також не потрібно. Я часто чую історії, коли жінки із нетерпінням чекали закінчення ГВ, щоб нарешті почати менше їсти і швидко схуднути. Є випадки, коли дівчата за 1 місяць позбавлялися від 10 кг. Такий різкий спад безумовно шкідливий для усіх органів: серця, печінки, гормональні порушення. А все тому, що переїдали під час годування, вживали масну їжу.
Запам’ятайте, дитина у будь-якому разі візьме свою необхідну кількість вітамінів та мікроелементів від вас, які їй потрібні, а от з чим залишитися ви – це вже покаже якість вашого харчування. І зайва вага це не аргумент. Недаремно у жінок випадає волосся, виникають проблеми із зубами – все це наслідки незбалансованого харчування.
Не рахуйте калорії, а краще виключіть непотрібні перекуси із свого раціону. Їсти бублики разом із дитиною весело, але схуднути не допоможе. Тому про швидкі вуглеводи (печиво, булочки, пироги, торти, кекси, млинці) ми забуваємо, адже ми не спортсмени і марафон із коляскою навряд чи кожна із вас пробіжить. Натомість переходимо на довгі вуглеводи. Це в першу чергу цільнозернові крупи. Вони не тільки корисні для вас, і вашої дитини, а й даватимуть енергію, сили, які нам дуже потрібні. І не забуваємо, що швидкі вуглеводи нам даватимуть тільки додаткові відкладення на талії.
Їжа – гормон щастя
Серед мам, які сидять з дітьми вже не перший рік у декреті, є одна спільна поширена проблема: їжа як легкий спосіб отримати задоволення, радості. Такий собі гормон щастя від їжі, тому що інших варіантів більшість просто не знаходить. Про це пише у своїй книзі «Гормони щастя» професор Каліфорнійського університету Лоретта Бройнінг. Раджу до прочитання, адже розуміння як працює мозок може допомогти «взяти себе в руки». І про їжу там також розповідається. Розпочинати треба з голови, а там і талія пострункішає.
На 100% рятують молодих мам від «дня сурка» нові хоббі, захоплення. Декретний період жінки навіть вважають найпродуктивнішим у творчому та креативному розумінні. Нещодавно була озвучена цифра в 47% – це ті мами, які не повертаються до своїх колишніх робіт, а знаходять нові покликання під час декрету.
Це один із найулюбленіших варіантів якоїсь частини мам і один з найнестерпніших для переважної більшості 😉.
Основне, що не радять фітнес-спеціалісти, так це не розпочинати тренування занадто рано після пологів. Найоптимальніший варіант – через 3-4 тижні. І це мають бути мінімальні навантаження. Не потрібно кидатися до спорту, як в бій. Спорт має вас і у форму приводити, і відволікати від мамських клопотів, тобто переключаючи трохи ваш мозок. Але водночас і не втомлювати, не перевантажувати. Не треба бігати марафони і тягати залізо. Ця втома вам не потрібна, ви знайдете її в іншому місці – наприклад, прокидаючись разів 5 за ніч. Тут вже також, кому як пощастить.
Я свого часу активно використовувала прогулянки із візком. За 1 день таких прогулянок могла намотати кілометрів десять. І те, що це буде вагомий вклад у майбутнє вашої фігури, я перевірила на собі. У свою дородову форму я повернулася за кілька місяців. І ще як приємний бонус: за ці прогулянки я прочитала кілька десятків книг. Коли ще можна собі дозволити на свіжому повітрі 3-4 години просто читати у задоволення.
Також із захопленням спостерігала як мами займалися на вуличних тренажерах, а дитина у цей час спала у візку. Хтось починає ходити на фітнес, залишаючи дитину на годину вдома із татом. Безперечно, це хороший відпочинок для маминого мозку і тіла.
Але якщо ви вирішили ґрунтовно підійти до повернення форми, то раджу розпочати із елементарної розтяжки, яка підготує ваше тіло, мозок, м’язи, а ще – ментально до фізичних навантажень. Гнучкість тіла – це перший крок до спорту. І тоді, ані біг, ані інші кардіо навантаження не будуть для вашого організму значним стресом. Що дуже важливо – у вас не зникатиме молоко. Ви поступово і цілеспрямовано, крок за кроком, повертатимете ваше тіло у хорошу форму.
Звичайно, що будь-які рекомендації настільки індивідуальні, адже у кожного своя історія вагітності та пологів. Відповідно, і схуднення та повернення у спорт також мають мати індивідуальний підхід і по можливості консультацію з фітнес-тренером.
Однозначно, що схуднути після вагітності та пологів, повернутися у форму – МОЖЛИВО! Нехай комусь це вдасться зробити через рік, комусь через два. Але зате тепер, як кажуть мої неодружені подруги: «У вас є дитина». З чим я вас і вітаю 🙂!
Таня,
мама 5-річного сина, яка у перший рік його народження пробігла півмарафон з найкращим своїм результатом, і в перші 2 роки після пологів мала найкращу свою спортивну форму.
А ще – любителька йогуртів Good Food.
Good Food – здоров’Я тут!
Як зробити йогурт вдома Зміст Відео-рецепт. Приготування йогурту в кастрюлі. Покроковий рецепт «Як приготувати йогурт без йогуртниці». Приготування йогурту в…
Під час вагітності часто порушується баланс мікрофлори, яка захищає організм матері
Ідеальний варіант — вводити сир в прикорм після 9 місяців.